صادرات عمده صمغ آنغوزه در سال 1402 :

این گیاهان غالبا بدلیل داشتن خواص دارویی ویژه و بکر ( اصطلاحا ارگانیک ) سرمایه عظیمی به شمار می آیند .

از آنجا که یکی از بازارهای طرفدار و خریدار صمغ آنغوزه کشورهای عربی هستند برآنیم که با شفاف سازی صادرات عمده صمغ آنغوزه در سال 1402 در کشورهای عربی که تنها راه فروش با قیمت مناسب این گیاه بعنوان یک گیاه اقتصادی در بازارهای خارجی می باشد و تنها راه ایجاد درآمد از گیاه آنغوزه می باشد نسبت به رونق خرید و فروش این محصول در این بازار  فعالیت جدی داشته باشیم .

مسلما گیاهان داروئی مرتعی نعمتهای خدادادی هستند که با بهره گیری و فرآوری مناسب و آنها می توان ضمن ایجاد اشتغال صحیح و پردرآمد از موهبتهایی که طبیعت به انسان هدیه داده است بیشترین بهره را برد .

صادرات عمده صمغ آنغوزه در سال 1402

آنغوزه در کشاورزی :

یکی دیگر از موارد مورد استفاده از آنغوزه در کشاورزی به جهت آفت کشی محصولات کشاورزی است  .

بوی بد شیره آنغوزه فقط برای انسان نا مطبوع نیست، از دیر باز از صمغ شیره آنغوزه جهت دور کردن حشرات موزی از محل زندگی و باغ استفاده می شده است، بوی بد این گیاه هم میتواند آفات را فراری دهد و هم برخی حیوانات خراب کار مانند، موش ها و روباه و ….

قیمت آنغوزه  در سال 1402 :

قیمت آنغوزه در سال 1402 تولید شده در شهرهای اصفهان ، شیراز ، بجنورد و…  از طریق شرکتها و مجموعه های تجاری فعال در حوزه خرید و فروش آنغوزه از جمله سان رایز اعلام می شود.

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش آنغوزه اصفهان در سال 1402 و اطلاعات بیشتر با مدیر فروش سایت  تماس بگیرید

انواع انغوزه :

بطور کلی دو نوع گیاه آنغوزه داریم که یک نوع آن خوشبو است و نوعی دیگر بد بو است و نوع بدبو در ایران پرورش می یابد و غالبا  مصرف درمانی دارد.

انواع شیره آنغوزه

  • نوع اشکی یا دانه ای

اولین برداشت شیرابه ای بدون مقطع گیاهی نوع اشکی است. این نوع شیره مرغوبترین و نادرترین نوع آنغوزه است که ظاهری غالباً مسطح و بیضوی و اندازه فندق است و به صورت طبیعی از ساقه گیاه و به مقدار کم خارج می شود ونرم و بدون خاک و خاشاک است.

این نوع شیره سریعا در مجاورت هوا اکسیده و تیره می شود و سپس به رنگ بنفش و بعد از آن قرمز– قهوه ای در می آید و در صورت شکسته شدن مقطع آن سفید مایل به زرد یا گلی رنگ می شود .

  • نوع توده ای

روش تهیه این نوع بصورت زیر است هنگامی که یقه گل را بعد از مراحل آماده سازی گیاه تیغ می زنند از محل زخم شیره ای به رنگ زرد قرمز، قهوه ای و خاکستری قهوه ای خارج می شود. این شیره سفت تر و ناخالص تر از نوع اشکی است و ممکن است در آن کاه و حتی قطعات ریشه و خرده های برگ یافت گردد و به لحاظ کیفی و قیمتی ارزش پایین تری نسبت به نوع اشکی آن دارد .

صادرات عمده صمغ آنغوزه در سال 1402

فروش شیره آنغوزه در بازارایران :

برای اطلاع از قیمت فروش شیره آنغوزه و صادرات آنغوزه ایران و نحوه خرید و فروش آنغوزه با کیفیت و قیمت روز آنغوزه در بازار ایران می توانید با مجموعه سان رایز تماس بگیرید .