کاربرد کتیرا :

برای دریافت اطلاعات درباره کتیرا ، کاربرد کتیرا ، بهترین نوع کتیرا و قیمت کتیرا در سال 1402 با ما در تماس باشید .

کتیرا چیست و کاربرد کتیرا چیست ؟

کتیرا، صمغ گیاه گون می باشد و به دلیل اینکه کتیرا مورد توجه و اهمیت بالایی قرار گرفته است، نام دیگر گیاه گون، کتیرا است. کاربرد کتیرا زیاد است و تنها به مصارف خانگی محدود نمی‌شود و شرکت‌های بسیاری هم به دلیل خواص ویژه و مؤثر آن اقدام به تولید محصولات مختلفی از صمغ کتیرا کرده‌اند. کتیرا این صمغ کمیاب و بسیار پرفروش ایرانی، چه در دنیای قدیم و چه با ورود به عصر مدرن ، از جمله گیاهانی بوده است که از آن استفاده های بسیار مفیدی شده است.

برای اطلاع از وضعیت صادرات کتیرا به کشورهای دیگر و قیمت خرید و فروش انواع کتیرا و دسته بندی کتیرا با ما در تماس باشید .

درباره کتیرا و گیاه آن :

گون‌هایی که کتیرا از آنها به دست می آید دارای ارتفاع کوتاهی هستند و بیشتر در نواحی کوهستانی و بیابانی خاورمیانه رشد می کنند. با بیرون‌کشیدن صمغ موجود در ساقه‌های گون‌هاست که می‌توانیم به کتیرا دست پیدا کنیم .

دارای مواد اولیه تراگاکانتین و باسورین می باشد و به لحاظ نوع و کیفی به سه دسته کلی نمره بندی و در بازارهای مختلف عرضه می شود . یکی از انواع کتیرا، کتیرای زرد است که مانند تارها و یا نوارهای پیچیده و دودی‌ شکل است و دیگری کتیرای سفید است که به شکل پارچه عریضی می‌باشد و اطراف یا وسط آنها برآمده است . با توجه به انواع کتیرا کاربرد کتیرا نیز متفاوت نیز می باشد.

کاربرد کتیرا برای کنترل وزن :

از کاربرد کتیرا در نسخه‌های طب سنتی برای درمان لاغری و کمک به افزایش وزن است . چاق شدن سریع در طب سنتی راه‌های فراوانی دارد؛ یکی از بهترین این راه‌ها که عوارض جانبی ندارد و تاثیر بد بر بدن نمی‎گذارد، استفاده از گیاه کتیرا می باشد .

برای اطلاعات بیشتر درباره کتیرا ، دسته بندی کتیرا ، صادرات کتیرا به کشور های دیگر ، خرید و فروش انواع کتیرا، بهترین نوع کتیرا ، کاربرد کتیرا و قیمت کتیرا در سال 1402 با بازرگانی سان رایز در تماس باشید .

کاربرد کتیرا در داروسازی :

کاربرد کتیرا خرمنی بیشتر در صنایع غیر خوراکی از جمله صنعت داروسازی ، صنعت نساجی ، صنعت کاغذ سازی و بطور کل صنایع غیر خوراکی می باشد که در صنعت داروسازی با توجه به اهمیت موضوع از بهترین نوع کتیرا خرمنی با کیفیت و نمره بالا استفاده می شود.

مجموعه سان رایز که یکی از بزرگترین شرکت های فروشنده عمده انواع کتیرا مفتولی و خرمنی می باشد و در نظر دارد با هر چه آسان کردن ارتباط مستمر فی مابین منابع تولید محصولات گیاهان داروئی و بازارهای هدف امر فروش گیاهان داروئی را برای کشاورزان و زحمت کشان آسان و فراهم سازد. در این بین معرفی محصول گیاهی صمغ گیاه گون که بنام کتیرا شهره خاصی دارد می تواند در ایجاد بازار قیمت خرید و فروش انواع کتیرا در تهران تاثیر بگذارد .

برای اشنایی با کاربرد کتیرا، دسته بندی کتیرا و اطلاع از قیمت کتیرا در سال 1402 در این مطلب همراه ما باشید .

چند مورد از کاربرد کتیرا از نظر طب سنتی :

  • کمک به درمان بیماری های معده
  • درمان‌گرمازدگی
  • درمان بی اختیاری ادرار
  • درمان یبوست
    و…..

جهت اطلاع از آخرین قیمت کتیرا در سال 1402 و همچنین آخرین قیمت خرید و فروش انواع کتیرا مفتولی می توانید با شماره های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل نمائید .

کاربرد کتیرا

درباره کتیرا و کاربرد کتیرا در صنعت :

به غیر از مصرف های خوراکی، انواع کتیرا برای مصارف تجاری دیگری مانند صنعت کاغذسازی، مواد آرایشی و بهداشتی و نساجی نیز به کار برده می‌شوند: تمیز کردن و پولیش محصولات ساخته شده از چرم، مواد موجود در خمیر چاپ برای پارچه ابریشم و کرپ، محکم و سفت کردن پارچه کتان، غلیظ کردن کرم و پمادها، محصولات آرایشی مو، کرم دست، خمیردندان، ساخت پاستل‌های نقاشی، خمیر ساخت گل‌های شکری تزیین کیک، ساخت و رول کردن سیگار از دیگر کاربرد کتیرا است.

کاربرد کتیرا برای قلب :

کتیرا دارای خواص پاک کننده می باشد و بنابراین در درمان یبوست بسیار مفید است . استفاده منظم از آن به عنوان ملین عمل می کند. همچنین به غلبه بر اسیدیته و سوختگی قلب کمک می کند.

قیمت خرید و فروش انواع کتیرا در سال 1402 در بازرگانی سان رایز که یکی از شرکتهای با تجربه در امر خرید و فروش انواع کتیرا مفتولی و خرمنی در سطح کشور بویژه شهر اصفهان و دیگر شهرها می باشد به عواملی چون مقدار برداشت ، میزان بارندگی در شهر های تولید کننده کتیرا ، دسته بندی کتیرا، میزان پوشش گیاهی هرمنطقه و نهایتا مقدار تقاضای مصرف کننده و فروش و صادرات کتیرا به کشور های دیگر دارد .

برای اطلاع از اخرین قیمت کتیرا در سال 1402 با فروشندگان ما در تماس باشید .