صمغ آنغوزه عمده را از کجا بخریم ؟

با توجه به تقاضای زیاد تاجران و خریداران گیاهان دارویی ممکن است این سوال در ذهن آنها پیش بیاید که صمغ آنغوزه عمده را از کجا بخریم ؟

بازرگانی سان رایز بزرگترین تامین کننده صمغ آنغوزه عمده با دو نوع آنغوزه تلخ و آنغوزه شیرین بصورت تلخ و خشک در ایران آماده تامین این محصول پر مخاطب برای تاجران و ارسال آن به تمامی نقاط ایران و خارج از کشور .

آنغوزه چیست؟

آنغوزه یا انقوزه صمغ بدبوی گیاهی است به همین نام که در اثر بریدن ریشه آن از سطح ریشه تراوش کرده و استخراج میشود .

از اسامی دیگر آن میتوان به کما یا حلتیت اشاره کرد . هینگ یا اینگ (Hing) هم از نامهای دیگر این محصول گیاهی با ارزش میباشد .

صمغ آنغوزه خواص دارویی بیشماری دارد بهمین علت از آن در داروسازی استفاده میشود . ولی بیشترین مصرف آن در تولید ادویه و مواد غذایی است .

سان رایز مرکز فروش آنغوزه در بازار :

هر ساله بازرگانی سان رایز مرکز فروش آنغوزه در بازار ایران صمغ آنغوزه تولید شده در شهرهای اصفهان ، شیراز ، یزد ، کرمان ، بجنورد و… را از طریق وب سایتهای خود بصورت مداوم بوسیله کارشناسان خود اعلام می دارد .

فروش شیره آنغوزه و صادرات آنغوزه ایران :

قیمت فروش شیره آنغوزه و صادرات آنغوزه ایران که  در شهرهای استان خراسان جنوبی و خراسان شمالی تولید شده است بوسیله شرکتها و مجموعه های تجاری که در حوزه خرید و فروش آنغوزه فعالیت دارند از جمله بازرگانی سان رایز اعلام می شود .

انواع شیره آنغوزه

 • نوع اشکی یا دانه ای

اولین برداشت شیرابه ای بدون مقطع گیاهی نوع اشکی است. این نوع شیره مرغوبترین و نادرترین نوع آنغوزه است که ظاهری غالباً مسطح و بیضوی و اندازه فندق است و به صورت طبیعی از ساقه گیاه و به مقدار کم خارج می شود ونرم و بدون خاک و خاشاک است.

این نوع شیره سریعا در مجاورت هوا اکسیده و تیره می شود و سپس به رنگ بنفش و بعد از آن قرمز- قهوه ای در می آید و در صورت شکسته شدن مقطع آن سفید مایل به زرد یا گلی رنگ می شود .

 • نوع توده ای

روش تهیه این نوع بصورت زیر است هنگامی که یقه گل را بعد از مراحل آماده سازی گیاه تیغ می زنند از محل زخم شیره ای به رنگ زرد قرمز، قهوه ای و خاکستری قهوه ای خارج می شود. این شیره سفت تر و ناخالص تر از نوع اشکی است و ممکن است در آن کاه و حتی قطعات ریشه و خرده های برگ یافت گردد و به لحاظ کیفی و قیمتی ارزش پایین تری نسبت به نوع اشکی آن دارد     .

فواید مصرف آنغوزه :

 • درارآور و ضد سوزش ادرار است.
 • برطرف کننده بلغم است.
 • هضم کننده غذا است
 • درمان کننده رماتیسم و نقرس و سیاتیک است
 • برای درد کمر و مفاصل مفید است.
 • درمان کننده امراض سینه از جمله آسم است
 • دم کرده انجدان رومی تمیزکننده خون کبد است.
 • برای درمان تب‌ها سودمند است.
 • درمان کننده بواسیر

بازرگانی سان رایز پیشرو در تامین صمغ آنغوزه عمده و اعلام قیمت آنغوزه در انواع مختلف می باشد  .

 

جهت اطلاع از آخرین قیمت صمغ آنغوزه صادراتی در سال 1402 با کارشناسان فروش شرکت بازرگانی سان رایز تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید .

همکاران ما نیز در شبکه های اجتماعی اخبار جدید از قیمت و فروش عمده انواع صمغ تلخ و شیرین صادراتی را به اطلاع شما عزیزان خواهند رساند .