جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره کتیرا و خرید و فروش انواع کتیرا و اطلاع از قیمت کتیرا در سال 1402و همچنین تامین عمده کتیرا جهت صادرات به کشور های دیگر در بازرگانی سان رایز پیشنهاد میشود در این مطلب همراه ما باشید.

معمولاً اغلب مواد گیاهی را در صنعت دارویی و آرایشی به کار می برند برای تولید برخی از خمیر دندانها نیز به دلیل خواص ارزشمند و بسیار زیاد کتیرا از آن استفاده می کنیم جالب است بدانید چسبی که در دندان مصنوعی نیز به کار برده می شود را هم از کتیرا تولید می کنند و به سبب غلظتی که در بافت آن وجود دارد. در بسیاری از مواد غذایی مانند بعضی از نوشیدنیها مورد استفاده قرار میگیرد.

درباره کتیرا و اطلاعات ظاهری گیاه آن:

  • گون از علف های هرز مناطق کویری و زمین های چغندر قند می باشد که روی آن کرک هایی وجود دارد که چوبی شکل هستند و همچنین گاهی خار دار می شوند یا برگ نازک آن ها به خار تبدیل می شود تا از تبخیر بیش از اندازه گیاه جلوگیری کند.
  • گون گیاهی است بوته‌ای، کوتاه و بالشتکی به ارتفاع ۱۵ تا ۷۵ سانتیمتر، دارای ساقه چوبی با برگ های مرکب از برگچه های متعدد می باشد که به صورت متقابل در محور هر برگ قرار است . تولید مثل این گیاه از طریق بذر می باشد. گل های آن به رنگ ارغوانی و گاهی آبی و سفید هستند و نزدیک به انتهای شاخه قرار می گیرند . ساقه های رشد یافته آن به رنگ بنفش تیره است.

درباره کتیرا و صادرات کتیرا به کشور های دیگر:

قیمت خربد و فروش انواع کتیرا در بازرگانی سان رایز که یکی از بازرگانی های با تجربه در امر خرید و فروش انواع کتیرا با توجه به قیمت کتیرا در سال 1402 در  سطح کشور بویژه شهر اصفهان و دیگر شهرها می باشد به عواملی چون مقدار برداشت ، میزان بارندگی در شهر های تولید کننده کتیرا ، میزان پوشش گیاهی هرمنطقه و نهایتا مقدار تقاضای مصرف کننده و فروش و صادرات کتیرا به کشور های دیگر دارد  .

برای دریافت اطلاعات درباره کتیرا، دسته بندی کتیرا و انواع کتیرا با ما در تماس باشید.

درباره کتیرا و روش بهره برداری از گیاه کتیرا:

با خراش دادن ساقه گیاه جدار سلول‌های اشعه مرکزی و سلول‌های پارانشیمی با جذب آب به تدریج بدل به صمغ می‌شود، فشار تولید شده سبب رانده شدن صمغ به طرف شکاف می‌گردد. صمغ در مجاورت هوا در اثر تبخیر آب به تدریج سخت می‌گردد. شکل محصول خشک شده بستگی به نوع شکافی که بر روی ساقه ایجاد شده‌است دارد.

درباره کتیرا و خواص آن:

خواص کتیرا زیاد است و تنها به مصارف خانگی محدود نمی‌شود و شرکت‌های بسیاری هم به دلیل خواص ویژه و مؤثر آن اقدام به جمع آوری اطلاعات درباره کیرا و تولید محصولات مختلفی از صمغ کتیرا کرده‌اند.

یکی از فواید کتیرا این هست که باعث خنک شدن بدن در گرمای تابستان و برعکس گرم شدن بدن در سرمای زمستان می‌شود. کتیرا برای گرمازدگی به عنوان یک خنک‌کننده حرفه‌ای عمل می‌کند و دمای بدن را کاهش می‌دهد.

کتیرا برای مصارف تجاری دیگری مانند صنعت کاغذسازی، مواد آرایشی و بهداشتی و نساجی نیز به کار برده می‌شود: تمیز کردن و پولیش محصولات ساخته شده از چرم، مواد موجود در خمیر چاپ برای پارچه ابریشم و کرپ، محکم و سفت کردن پارچه کتان، غلیظ کردن کرم و پمادها، محصولات آرایشی مو، کرم دست، خمیردندان، ساخت پاستل‌های نقاشی، خمیر ساخت گل‌های شکری تزیین کیک، ساخت و رول کردن سیگار.

درباره کتیرا و فیمت خرید و فروش انواع کتیرا:

مجموعه بازرگانی سان رایز سعی دارد با معرفی وکمک به ایجاد بازار و تعیین عادلانه قیمت  کتیرا در سال 1402 سهم کوچکی در رونق و رشد اقتصادی کشاورزان و روستائیان داشته باشد .

برای اطلاع درباره کتیرا و قیمت خرید و فروش انواع کتیرا با ما در تماس باشید.

درباره کتیرا و مقدار مصرف آن:

دز مناسب مصرفی کتیرا به عوامل مختلفی از جمله سن، سطح سلامتی و وضعیت‌های دیگر بستگی دارد. البته باید گفت اطلاعات علمی دقیقی برای محاسبه میزان مناسب مصرفی کتیرا نیز در دسترس نمی باشد، فقط لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که مواد طبیعی لزوماً همیشه بی‌خطر نمی باشند و دز آنها نیز اهمیت بسیاری دارد.

درباره کتیرا و معایب آن:

غیر از مزایای کتیرا، باید از علائم سلامتی که به دلیل استفاده بیش از حد آن ممکن است به وجود آید، هم با خبر شوید. نیاز است مصرف آب کافی برای جلوگیری از انقباض یا انسداد در دستگاه گوارش را در رژیم غذایی خود قرار دهید، همچنین بدانید که استفاده بیش از حد از کتیرا ممکن است در تنفس مشکل ایجاد کند. افرادی که به شیره و صمغ‌های طبیعی حساسیت دارند، از مصرف آن اجتناب کنند. در زنان باردار و شیرده حتماً در صورت تجویز پزشک مصرف شود

جهت اطلاع از آخرین قیمت خرید فروش انواع کتیرا خرمنی در سال 1402 و همچنین آخرین قیمت کتیرا مفتولی و دریافت اطلاعات درباره قیمت کتیرا در سال 1402 و دسته بندی کتیرا می توانید با شماره های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل نمائید .